+ Üye Ol
? Parola Hatırlat
• DOMOTEX Turkey, halı üreticileri için Avrasya'nın lider ticaret platformu         |       • GAGİAD BAYRAĞINI ÖZDURAK, TEZEL’E DEVRETTİ         |       • KONUKOĞLU’NDAN GAZİANTEP’E YENİ OSB MÜJDESİ         |       • “GAZİANTEP’İN KARDEŞ PAZARLARDAKİ ETKİSİ ARTIYOR”         |       • “DOMOTEX TURKEY ÖNEMLİ KATMA DEĞER SAĞLAYACAK”         |       • “TÜRKİYE, BÜYÜME İÇİN ÖZEL SEKTÖRÜN ÖNÜNÜ AÇMALI”          |       • METİN AĞABEY DUALARLA         |       • “SEKTÖRE 1 MİLYAR DOLARLIK CİRO SAĞLAMAYI HEDEFLİYORUZ”         |       • “HUBUBAT İHRACATINDA ORTADOĞU BİRİNCİ SIRADA”         |       • “MÜSİAD İNANAN BİR AVUÇ İNSANIN ÇABASI İLE KURULDU”         |       • NTO İTALYA PAZARINI KEŞFE ÇIKTI         |       • BAŞKAN GENǒTEN 14 ALTIN ÖNERİ         |       • "BİRLİKTELİK OLURSA ÇARKLAR DAHA HIZLI DÖNER"         |       • RECEP ALTEPE 4'ÜNCÜ KEZ MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ BAŞKANI         |       • SAMSUN CANİK BELEDİYESİNDEN ORTADOĞU BUSINESS’E ÖDÜL         |       
      ANASAYFA             GÜNCEL HABER             POLİTİKA             EKONOMİ             SPOR             YAŞAM             KÜLTÜR & SANAT      
ŞÖLEN’DEN 10 MİLYON EURO’LUK YATIRIM
05 Mart 2016

 

    “Sufleyi endüstriyel olarak Türkiye’de üreten ilk firma olan Şölen, devrim niteliğinde bir yenilikle Luppo Sufle’yi de tüketicinin beğenisine sundu”

    Buharda pişmiş yumuşacık kek içindeki yoğun ve akışkan çikolatası ile fark yaratan Luppo Sufle, Japonya’dan getirilen teknolojiyle tazeliğini ilk günkü gibi koruyor. Şölen CEO’su Elif Çoban, “Yenilikçi ürünleri tüketicilerle buluşturan bir şirket olarak kek pazarına getirdiğimiz bu teknolojiden dolayı büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz. Titiz çalışmalarımız ve araştırmalarımız sonucunda Luppo Sufle’de paketlerin içine yerleştirdiğimiz ‘oksijen emici’, içerideki oksijeni çekerek ürünün ilk günkü tazeliğini, yumuşaklığını ve lezzetini her zaman muhafaza etmesini sağlıyor. Bu teknolojiyle birlikte toplam 10 milyon euro değerinde yatırımla hayata geçen Luppo Sufle, atıştırmalık ürünlerdeki iddiamızı daha da kuvvetlendirdi.Bu teknolojiyi, ilerleyen dönemlerde farklı ürünlerimizde de kullanacağız.” dedi.

     Türkiye’de birçok ilke imza atan Şölen, Türkiye’de yine bir ilk olma özelliği taşıyan Luppo Sufle’yi önemli bir teknolojiyle yeniledi. Şölen CEO’su Elif Çoban, detaylı ve titiz çalışmalar sonucunda Luppo Sufle’de fark yarattıklarını, böylece ürünün tazeliğini ve lezzetini her zaman ilk günkü gibi koruduğunu söyledi. Çoban, kendi alanında Avrupa’nın en yüksek teknolojisine sahip tesisi olan Silivri fabrikası hakkında önemli detayları aktardı.

     FABRİKAMIZI AVRUPA’NIN EN SON TEKNOLOJİSİ İLE DONATTIK

     Silivri’deki fabrikanın kendi alanında Avrupa’nın en yüksek teknolojisine sahip tesisi olduğunu ifade eden Şölen CEO’su Elif Çoban, hem yurt içi hem de ihraç pazarlar için üretim yaptıklarını belirtti. Çoban, “Şölen markasının gelecek vizyonunun en iyi göstergelerinden biri olarak 2009 yılında toplam 100 milyon dolarlık yatırımla, Avrupa’nın en son teknolojilerini kullanarak bu fabrikayı kurduk. Burada çikolatalı unlu mamul üretiminde çok iddialı bir işe giriştik. Nitekim, bu fabrikadan çıkan ilk marka olan Biscolata ve peşinden gelen Ozmo ile kendi segmentlerinin lideri olan iki şampiyon marka çıkardık. Tüketicinin karşısına doğru ve erişilebilir fiyatla çıkmak ve en güvenli, en kaliteli ürünü sunmak için otomasyon sistemimizde 14 milyon TL’lik akıllı depo yatırımı yaptık.” dedi.

   “YENİLİKÇİ ÜRÜNLERİ TÜKETİCİLERLE BULUŞTURDUK”

     Pazarlama, Ar-Ge, üretim ve yatırım ekipleriyle gerçekleştirilen bir senelik çalışmanın sonucunda Silivri fabrikasındaki mevcut Luppo Sufle üretim hattına, oksijen emici sistemini eklediklerini ve eş zamanlı olarak bu teknolojiyi destekleyen yüksek bariyerli ambalaja da geçtiklerini söyleyen Elif Çoban, “Luppo Ailesi’ne kattığımız Luppo Sufle, buharda pişme özelliği sayesindeki yumuşaklığı ve içindeki yoğun akışkan çikolata kremasıyla kek pazarında büyük fark yarattı. Bugüne kadar yenilikçi ürünlerini tüketicilerle buluşturan bir şirket olarak kek pazarına getirdiğimiz bu teknolojiden dolayı büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz. Üretim süreçlerimizi, dağıtım ve satış kanallarındaki saklama şartlarını çok büyük titizlikle takip ettik.Suflenin lezzetini ve yumuşaklığını en uzun süre koruyabilmek için ilave ne yapılabilir, bunun üzerinde çok durduk. Sonuçta, dünyada bu konulardaki maksimum seviyedeki titizlikleriyle bilinen Japonlar ve Amerikalılar tarafından kullanılan bu teknolojiyle birlikte, toplamda yaptığımız 10 milyon euro değerindeki hat yatırımı, atıştırmalık sektöründeki iddiamızı daha da kuvvetlendirdi. İlerleyen dönemlerde farklı ürünlerimizde de bu teknolojiyi kullanacağız.” dedi.

 

10 MILLION EURO WORTH INVESTMENT BY ŞÖLEN

"Şölen, which is the first firm producing soufflés industrially, has offered Luppo Soufflé to the market as a revolutionary innovation"

Luppo Soufflé, which makes a difference with its steamed baked cake and fluid chocolate, maintains first day freshness due the technology imported from Japan. Elif Çoban- CEO of Şölen said " As a company introducing innovative products to the consumers, we are so proud and happy for this technology that we brought to the cake market As a result of our diligent work and researches, "oxygen absorber " that we put in Luppo Soufflé packages, absorbs all the oxygen inside the package and maintains first day freshness, softness and taste. Luppo Soufflé, released into the market with total 10 million Euro worth investment including this technology, has strengthened our position in snack products. We are going to use this technology with different products in the future."

Şölen that made many "firsts" in Turkey, has renewed Luppo Soufflé vith a significant technology, which is also a "first" in Turkey. Şölen CEO Elif Çoban stated that they made a difference in Luppo Soufflé thanks to their diligent work and researches, thus it always maintained its first day freshness and taste. Çoban conveyed important details about Silivri factory, which has the latest technology of Europe in its own field.

WE BUILT OUR FACTORY WITH THE LATEST TECHNOLOGY OF EUROPE

Stating that the factory in Silivri had the latest technology of Europe in its own field, Şölen CEO Elif Çoban said that they produced their products for both domestic and export markets. Çoban continued as follows: " As one of the best signs of Şölen's future vision, we built this company with 100 million dollar investment adopting the latest technology of Europe in 2009. Here we started a challenging job in the chocolate bakery production. Thus, we created two champion brands, the first one was Biscolata, and the next one was Ozmo, both are leader in their own segments. We did 14 million TL - smart warehouse- investment in our automation system in order to offer right and affordable prices, and the most reliable and highest quality products to our customers".

WE INDTRODUCED INNOVATIVE PRODUCTS TO THE CUSTOMERS

Stating that as a result of our marketing, R & D, production, and investment teams' studies that lasted for one year, we added oxygen absorbing system to the current Luppo Soufflé production line, and simultaneously we transferred to high barrier packaging compatible with this technology, Elif Çoban said "Luppo Soufflé, which we added to Luppo family, made a difference in cake market with its steamed baked cake and dense fluid chocolate. As a company introducing innovative products to the consumers, we are so proud and happy for this technology that we brought to the cake market. We watched our production processes, storage conditions of our distributors and sales channels very carefully. We put so much effort on what to do for maintaining soufflé’s freshness and taste longer. We have strengthened our position in snack products with 10 million Euro line investment, with the technology that is used by Japanese and Americans who are known for diligence in such issues after all."Okunma Sayısı: 5417


  Yorum Yaz Arkadaşına Gönder Yazdır
Habere yorum eklemek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Üye ol       |       Üye Girişi
Sayfayı arkadaşınıza gönderebilmeniz için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Üye ol       |       Üye Girişi

 Bu habere eklenen yorumlar
Bu haber için eklenmiş yorum bulunamadı.

 Diğer Haberler - Ekonomi
 . “DOMOTEX TURKEY ÖNEMLİ KATMA DEĞER SAĞLAYACAK”
 . NTO İTALYA PAZARINI KEŞFE ÇIKTI
 . DOMOTEX Turkey, halı üreticileri için Avrasya'nın lider ticaret platformu
 . İSO 500 FİRMALARIN HAK ETTİĞİ DEĞERİ BULMASIDIR
 . KENTİMİZ İÇİN TEMİZ ÜRETİM BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR
 . “BURSA’YA HİZMET YAĞMURU 2016’DA DA SÜRECEK”
 . “İDEALLERİNİZDEN VAZGEÇMEYİN”
 . TÜRKİYE DOMOTEX’E DAMGASINI VURDU
 . KONUKOĞLU’NDAN GAZİANTEP’E YENİ OSB MÜJDESİ
 . “GAZİANTEP’İN KARDEŞ PAZARLARDAKİ ETKİSİ ARTIYOR”
 . “HUBUBAT İHRACATINDA ORTADOĞU BİRİNCİ SIRADA”
 . “MÜSİAD İNANAN BİR AVUÇ İNSANIN ÇABASI İLE KURULDU”
 
Köşe Yazarları Tüm Yazarlar  
Ortadoğu Business Haber Müdürü
Metin CARAV
YABANCILARIN KONUT YATIRIMINDA BURSA SEVDASI
Başyazı
Mustafa OSANMAZ
METİN AĞABEYİN ARDINDAN...
MEKKE
Timur ÇAĞATAY
KOLESTEROL ADINDA BİR YALAN
Ortadoğu Business Suudi Arabistan Temsilcisi
Ahmed Saleh AL HALABİ
RAMAZAN, NEFİS MUHASEBESİ İÇİN FIRSATTIR
Ortadoğu Business Karadeniz Temsilcisi
Av.Zekai GÜL
MİLLETİM VE MİLLİYETİM ADINA , SİZDEN ÖZÜR DİLİYORUM.. !
Yorum
Yiğit BULUT
Ekonomi 'büyük diyalektik' üzerine oturacak!
Yorum
Mehmet BARLAS
Başarı gibi başarısızlık da iktidardan sorulur
 
Ücretsiz Seri İlanlar

İş ve eleman ilanları
Emlak, otomobil ilanları
ANKET Arşiv 
Sizce Türkiye'nin en büyük sorunu nedir?
     
En Çok Okunan Haberler
• İSO 500 FİRMALARIN HAK ETTİĞİ DEĞERİ BULMASIDIR (5462)
• TÜRKİYE MARKASI OLMA YOLUNDA EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ (5351)
• DOMOTEX TURKEY’DE KAŞMİR’E YOĞUN İLGİ (5219)
• ALTUNKAYA’YA TİM’DEN İKİ ÖDÜL BİRDEN (6509)
• GAZİANTEP’İN “İSO 500’’ BAŞARISI SEVİNDİRDİ (5687)
• KENTİMİZ İÇİN TEMİZ ÜRETİM BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR (5504)
• DOMOTEX Turkey, halı üreticileri için Avrasya'nın lider ticaret platformu (9434)
• ÖZ İKİZLER BAKLAVA ŞEHRİNE KÜNEFEYİ SEVDİRDİ (6770)
• GAGİAD BAYRAĞINI ÖZDURAK, TEZEL’E DEVRETTİ (6596)
• KONUKOĞLU’NDAN GAZİANTEP’E YENİ OSB MÜJDESİ (6278)
Gazeteler
Röportaj
“Kadooğlu, Bitkisel Yağda İhracat Şampiyonu”

Gaziantep’te faaliyet gösteren Kadooğlu'na ihracat şampiyonluğu ödülünü Başbakan Tayyip Erdoğan takdim etti.
Döviz Kurları
ALIŞ SATIŞ  
 Usd YTL
 Euro YTL
Yararlı Linkler Tüm Linkler 
Gaziantep Valiliği
Ortadoğu business
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi
Gaziantep Şahinbey Belediyesi
Gaziantep Şehitkamil Belediyesi
Gaziantep Sanayi Odası
Gaziantep Ticaret Odası
Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği ( TÜMSİAD )
MÜSİAD Gaziantep Şubesi
ORTADOĞU HALICILARI

 © 2009 Gaziantep Eko Haber
       Anasayfa        |       Reklam        |        İletişim        |        Sık Kullanılanlara Ekle        |        Açılış sayfası yap