+ ´┐Żye Ol
? Parola Hat´┐Żrlat
Ľ DOMOTEX Turkey, hal─▒ ├╝reticileri i├žin Avrasya'n─▒n lider ticaret platformu         |       Ľ GAG─░AD BAYRA─×INI ├ľZDURAK, TEZEL┬ĺE DEVRETT─░         |       Ľ ┬ôDOMOTEX TURKEY ├ľNEML─░ KATMA DE─×ER SA─×LAYACAK┬ö         |       Ľ KONUKO─×LU┬ĺNDAN GAZ─░ANTEP┬ĺE YEN─░ OSB M├ťJDES─░         |       Ľ ┬ôGAZ─░ANTEP┬ĺ─░N KARDE┼× PAZARLARDAK─░ ETK─░S─░ ARTIYOR┬ö         |       Ľ MET─░N A─×ABEY DUALARLA         |       Ľ ┬ôSEKT├ľRE 1 M─░LYAR DOLARLIK C─░RO SA─×LAMAYI HEDEFL─░YORUZ┬ö         |       Ľ NTO ─░TALYA PAZARINI KE┼×FE ├çIKTI         |       Ľ ┬ôT├ťRK─░YE, B├ťY├ťME ─░├ç─░N ├ľZEL SEKT├ľR├ťN ├ľN├ťN├ť A├çMALI┬ö          |       Ľ ┬ôHUBUBAT ─░HRACATINDA ORTADO─×U B─░R─░NC─░ SIRADA┬ö         |       Ľ BA┼×KAN GEN├ç┬ĺTEN 14 ALTIN ├ľNER─░         |       Ľ ┬ôM├ťS─░AD ─░NANAN B─░R AVU├ç ─░NSANIN ├çABASI ─░LE KURULDU┬ö         |       Ľ RECEP ALTEPE 4'├ťNC├ť KEZ MARMARA BELED─░YELER B─░RL─░─×─░ BA┼×KANI         |       Ľ "B─░RL─░KTEL─░K OLURSA ├çARKLAR DAHA HIZLI D├ľNER"         |       Ľ SAMSUN CAN─░K BELED─░YES─░NDEN ORTADO─×U BUSINESS┬ĺE ├ľD├ťL         |       
      ANASAYFA             GÜNCEL HABER             POL´┐ŻT´┐ŻKA             EKONOMİ             SPOR             YAŞAM             K´┐ŻLT´┐ŻR & SANAT      
┬ôI┼×IK AH┼×AP ─░ST─░KRARLI B├ťY├ťMEY─░ KEND─░S─░NE ┼×─░AR ED─░ND─░┬ö
05 Mart 2016

 

    Anadolu Kaplanlar─▒ listesinde ihracat─▒n─▒ en çok art─▒ran firma ödülünü alm─▒┼č, istikrarl─▒ büyümeyi kendisine ┼čiar edinmi┼č bir firma olan I┼č─▒k  Ah┼čap ,fabrika bünyesinde Parke’den Profil’e, MDF-Lam’dan Panel’e  ah┼čap sanayinde akla gelen/ gelmeyen her türlü ürünün imalat─▒n─▒ yap─▒yor.

    I┼č─▒k Ah┼čap olarak tedarikçilerimiz ile mü┼čterilerimizi bir araya getirecek ve ortak akla müracaat ederek yeni y─▒l katalo─čunu birlikte haz─▒rlayacak bir platform olu┼čturmak için Home Fair etkinliklerine ba┼člad─▒klar─▒n─▒ vurgulayan Mehmet Ya┼čar, “─░lk y─▒l, insanlar bu tarz bir organizasyona al─▒┼č─▒k olmad─▒klar─▒ için biraz daha dar dairede bulu┼čmalar gerçekle┼čtirdik. Ancak son iki y─▒ld─▒r fabrikam─▒zda bu i┼če mahsus tahsis edilen 3 bin m2 kapal─▒ alana haiz salonlar─▒m─▒zda gerçekle┼čtirdi─čimiz etkinlikler o kadar ilgi toplamaya ba┼člad─▒ ki, mü┼čterilerimiz uluslararas─▒ fuarlar─▒ ziyaret etmektense otuza yak─▒n dünya devi üreticiyi kendileri ile bulu┼čturan Home Fair etkinli─čimize ra─čbet etmeye ba┼člad─▒.” dedi

    Ortado─ču’daki geli┼čmeleri ekonomik aç─▒dan de─čerlendiren I┼č─▒k Ah┼čap Yönetim Kurulu Ba┼čkan─▒ Mehmet Ya┼čar, Ortado─ču’nun bu y─▒l kaynayan bir kazan görünümü alm─▒┼č oldu─čunu, belirsizliklerin ve  istikrars─▒zl─▒─č─▒n birbirini takip etti─čini ifade etti.Son birkaç y─▒ld─▒r bölgenin ate┼č çemberi haline gelmesinin cebri olarak sanayicilerimizi uzak pazarlara itti─čini i┼čaret ederek, Ortado─ču Business’in sorular─▒n─▒ ┼čöyle yan─▒tlad─▒:

     I┼č─▒k Ah┼čap halk─▒nda bilgi alabilir miyiz?

     Firmam─▒z Orman Ürünleri Endüstrisinde 30 y─▒l─▒ a┼čk─▒n tecrübeye sahiptir. Türkiye’ de ilk 500 Sanayi Kurulu┼ču aras─▒nda yer alan ve 2014 y─▒l sonu verilerine göre Ekonomist Dergisi taraf─▒ndan aç─▒klanan Anadolu Kaplanlar─▒ listesinde “─░hracat─▒n─▒ En Çok Art─▒ran Firma” ödülünü alm─▒┼č, istikrarl─▒ büyümeyi kendisine ┼čiar edinmi┼č bir firmad─▒r. Fabrikam─▒z bünyesinde Parke’den Profil’e, MDF-Lam’ dan Panel’ e ah┼čap sanayinde akl─▒n─▒za gelen/gelmeyen her türlü ürünün imalat─▒ yap─▒lmaktad─▒r. Hatta kurumsal mobilya üreticilerinin modüler birçok parçalar─▒ özel sipari┼č olarak yine fabrikam─▒zda üretilmektedir. Özel ürün parkurlar─▒n─▒ bir kenara b─▒rak─▒rsak standart ebatl─▒ ürünler kategorisinde 12 milyon m2/y─▒l parke ve 100 milyon m2/y─▒l ah┼čap panel imalat kapasitesi ile sektörün lider firmalar─▒ aras─▒nday─▒z.  Firmam─▒z üretim faaliyetlerini kendi mülkiyetinde bulunan yakla┼č─▒k 100 bin m2’ lik modern tesislerinde devam ettirmektedir. Tesisimizin en belirgin özelli─či, tüm misafirlerimizin de dikkatini çekti─či üzere, günlük 10 ton kadar toz (tala┼č) at─▒─č─▒ olmas─▒na ra─čmen, modern teknoloji emi┼č sistemleri sayesinde, g─▒da imal edilen bir fabrika gibi tertemiz ve hijyenik ┼čartlar alt─▒nda imalatta bulunmas─▒d─▒r. Çevre bilincinin bir kültür olarak yerle┼čti─či tesisimizde her ay üretim ve idari departmanlar aras─▒nda temizlik yar─▒┼čmalar─▒ tertip edilmekte ve birinci olan ünitelere hediyeler takdim edilmektedir.

    I┼č─▒k Ah┼čap geçti─čimiz ay bayileri ile Gaziantep'te büyük organizasyon yapt─▒. Bu konu ile alakal─▒ bilgi verir misiniz?

    Firmam─▒z üç y─▒ld─▒r farkl─▒ bir fuar organizasyonuna ev sahipli─či yapmaktad─▒r. Bildi─činiz üzere sektörler yeni y─▒l─▒n renklerini, desenleri ve trendlerini tespit etmek ve yeni ürünleri merakl─▒lar─▒ ile bulu┼čturmak için fuar organizasyonu düzenlerler.I┼č─▒k Ah┼čap olarak tedarikçilerimiz ile mü┼čterilerimizi bir araya getirecek ve ortak akla müracaat ederek yeni y─▒l katalo─čunu birlikte haz─▒rlayacak bir platform olu┼čturmak için Home Fair etkinliklerine ba┼člad─▒k. ─░lk y─▒l, insanlar bu tarz bir organizasyona al─▒┼č─▒k olmad─▒klar─▒ için biraz daha dar dairede bulu┼čmalar gerçekle┼čti. Ancak son iki y─▒ld─▒r fabrikam─▒zda bu i┼če mahsus tahsis edilen 3 bin m2 kapal─▒ alana haiz salonlar─▒m─▒zda gerçekle┼čtirdi─čimiz etkinlikler o kadar ilgi toplamaya ba┼člad─▒ ki mü┼čterilerimiz uluslararas─▒ fuarlar─▒ ziyaret etmektense 30’a yak─▒n dünya devi üreticiyi kendileri ile bulu┼čturan Home Fair etkinli─čimize ra─čbet etmeye ba┼člad─▒lar. Firma olarak bu teveccühü lay─▒─č─▒ ile kar┼č─▒lamak ad─▒na, organizasyonumuzu daha da büyüterek gala gecesi yeme─či, ┼čehir turlar─▒ ve ödül törenleri gibi formatlar─▒ da dahil ederek çok ciddi bir bütçeye sahip, güçlü bir etkinlik ortaya ç─▒karm─▒┼č olduk.

     ─░hracat var m─▒? ─░hracatta kar┼č─▒la┼čt─▒─č─▒n─▒z sorunlar hakk─▒nda neler söylemek istersiniz?

    ┼×irketimiz d─▒┼č ticarete önem veren ve iç piyasa sat─▒┼člar─▒nda oldu─ču gibi d─▒┼č piyasa i┼člemlerinde de mü┼čteri ile aras─▒ndaki mesafeleri kald─▒rmaya çal─▒┼čan bir strateji izlemektedir. Fabrikam─▒z bünyesindeki ithalat ve ihracat departmanlar─▒n─▒n yan─▒ s─▒ra ─░stanbul’da profesyonel bir ekip ile dünyaya aç─▒lma çal─▒┼čmalar─▒m─▒za devam ediyoruz. ─░stanbul ve Gaziantep ihracat ofislerimiz haricinde ise üç farkl─▒ ülkede temsilcili─čimiz bulunmaktad─▒r. Say─▒s─▒ her y─▒l artan ekip arkada┼člar─▒m─▒z sayesinde bugüne kadar 70 farkl─▒ ülkeye ula┼čan ürünlerimiz, birçok ülkede kalite standartlar─▒n─▒ belirleyen bir marka haline gelmi┼čtir. Her ne kadar kom┼ču ülkeler ve Ortado─ču’ da süregelen olumsuz hava tüm sektörlerde oldu─ču gibi orman ürünleri sektörünü de menfi etkilese de, I┼č─▒k Ah┼čap olarak Dünya geneline yay─▒lm─▒┼č ihracat a─č─▒m─▒z ile hedeflerimizi bir bir gerçekle┼čtirmeye devam ediyoruz. Sektörün 2015 y─▒l─▒ 3. çeyrek ihracat rakamlar─▒na bakt─▒─č─▒m─▒zda; ─░ran, Irak, Gürcistan, Rusya ve Azerbaycan gibi yak─▒n pazarlara olan sat─▒┼č tutar─▒n─▒n bir önceki y─▒la göre ortalama %30 civar─▒nda azald─▒─č─▒ izlenmektedir. Y─▒l içerisinde döviz kurlar─▒ndaki yüksek volatiliteye ra─čmen I┼č─▒k Ah┼čap olarak geçen y─▒l sonu ihracat─▒m─▒z─▒ ┼čimdiden %45 art─▒rm─▒┼č bulunmaktay─▒z. I┼č─▒k Ah┼čap, 100’ e yak─▒n öz mal─▒, t─▒r filosu sayesinde mü┼čterilerine h─▒zl─▒, kaliteli ve uygun maliyetli ula┼č─▒m olanaklar─▒ sa─člamaya gayret ediyor. Ancak, özellikle demiryolu ula┼č─▒m─▒n─▒n daha rantabl hale getirilmesi ve ─░skenderun Liman─▒’n─▒n i┼člem hacminin artmas─▒ sayesinde Gaziantepli sanayicilerimizin ta┼č─▒ma maliyetlerinde daha güçlü olaca─č─▒ kan─▒s─▒nday─▒z. Kendisi de y─▒llard─▒r sektörün en önemli aktörlerinden olan Gaziantep Ticaret Odas─▒ (GTO) Ba┼čkan─▒ Say─▒n Eyüp Bart─▒k Bey’ in bu konulardaki gayreti de takdire ┼čayand─▒r.

    Ortado─ču'da ya┼čanan geli┼čmeler sizi, ülkemizi ve dünya ekonomisini nas─▒l etkiliyor?

    Bir önceki sorunuzda özetle bahsedildi─či üzere maalesef Ortado─ču bu y─▒l kaynayan bir kazan görünümü alm─▒┼č ve belirsizlikler,istikrars─▒zl─▒klar birbirini takip edegelmi┼čtir. Bildi─činiz üzere ┼čehrimizin kronik sorunlar─▒ndan birisi de sadece yak─▒n kom┼čular─▒m─▒zla ticaret yapmak, zorunlu olmad─▒kça uzak pazarlar için aray─▒┼ča girmemek ve mal mukabili ihracat yaparak alacak tahsil kabiliyetini zora sokmakt─▒r. Ancak son birkaç y─▒ld─▒r bölgenin ate┼č çemberi haline gelmesi, cebri olarak sanayicilerimizi uzak pazarlara itmi┼č ve ihracat marketlerinde çe┼čitlendirme yapmay─▒ ö─čretmi┼čtir. Yine bahsetti─čimiz üzere 70 ülke ile diyalog sa─člam─▒┼č bir firma olarak özellikle yeni pazarlardan gelecek bir konteyn─▒r sipari┼či bile önemsiyoruz. Dünya ekonomisi aç─▒s─▒ndan ise özellikle en büyük hammadde tüketicisi konumunda olan Çin’deki durgunlu─ču ciddiye al─▒yor ve emtia fiyatlar─▒n─▒ yak─▒ndan izliyoruz. Ancak yine Çinli bir dü┼čünür olan Konfüçyüs’ ün binlerce y─▒l önce dile getirdi─či nasihate kulak veriyor ve “Karanl─▒─ča sövmektense, aya─ča kalk─▒p bir mum yakmay─▒” ye─čliyoruz. Ve bu i┼čtahlar─▒ kaç─▒ran ┼čartlar alt─▒nda, y─▒l sonu d─▒┼č ticaret rakamlar─▒m─▒za bakt─▒─č─▒m─▒zda yakt─▒─č─▒m─▒z mumun bize “I┼×IK” saçt─▒─č─▒n─▒ ve “I┼×IK” h─▒z─▒nda büyümeye devam etti─čimizi görüyor, memnun oluyoruz.

    Son olarak eklemek istedikleriniz?

    Daha önceleri de konuk oldu─čumuz derginizde, Home Fair 2016 etkinli─čimiz nedeni ile bir kez daha bizimle bu röportaj─▒ yap─▒yor olman─▒zdan k─▒vanç duyduk. Dileriz bu kaotik ortam bir an önce sona erer ve Ortado─ču’ da tekrar bar─▒┼č iklimi hakim olur. Bu vesile ile tüm okurlar─▒n─▒za sayg─▒lar─▒m─▒z─▒ sunar, sizlere yay─▒n hayat─▒n─▒zda ba┼čar─▒lar dileriz.

 

"I┼×IK AH┼×AP SET A GOAL OF STABLE GROWTH FOR ITSELF"

 

I┼č─▒k Ah┼čap, which is a company received the highest increase in export award, and set a goal of stable growth for itself, manufactures all kinds of products in wooden industry such as parquet, profile, MDF-Lam, or panels in our factory.  

 

Underlining that they started Home Fair activities in order to create a platform to prepare their new year catalogue by bringing their suppliers and customers together to use the common sense, Mehmet Ya┼čar said "The first year, we used to gather in smaller apartments since people did not get used to such organizations. However, in the last two years people showed such a great interest to our activities which were held in 3 thousand m2 - rooms allocated for only them, that our customers started to show interest to our Home Fair Event, which brings about 30 world's largest companies together, instead of visiting international fairs."

 

Evaluating the issues in the Middle East in terms of economics, I┼č─▒k Ah┼čap Chairman of the Board Mehmet Ya┼čar said that this year Middle East seemed like a boiling pot, and there were too many uncertainties and instabilities. Stating that this region had become a fire circle during the last few years, and this pushed our industrialists to the distant markets, he answered Ortado─ču Business' questions as follows:

 Could you inform us about I┼č─▒k Ah┼čap?

 

Our company has experience in forest products industry for more than 30 years. We are a company, which is among Turkey's Top 500 Industrial Enterprises, and received the award of the Highest Increase in Export according to the data of 2014 by Anatolian Tigers List, which was announced by The Economist magazine, and set a goal of stable growth for itself. We manufacture all kinds of products in wooden industry such as parquet, profile, MDF-Lam, or panels in our factory.  Moreover, several modular parts of many corporate furniture manufacturers have been produced in our factory as custom engineered. We are among the top leading companies of the sector with the production capacity of 12 million m2 parquet per year and 100 million m2 wooden panel per year in the category of standard-sized products apart from special product line. Our firm continues operating on an area of 100 thousand m2 in modern facilities. The most typical characteristics of our facility, as it is known by our all visitors, is producing in clean and hygienic conditions like a food factory, thanks to the suction system with modern technology although it produces about 10 tons of dust (wood dust) waste daily. In our facility, where there is a high environmental awareness culture, we organize cleaning competitions for production and administrative departments every month, and several gifts are presented to the winners.

Last month, I┼č─▒k Ah┼čap made a huge organization with its sub dealers in Gaziantep. Would you like to give us some information about it?

Our firm has become host for a different fair organization for three years. As you know, sectors organize  fair organizations to determine the new year's colors, designs, and trends, and to introduce the new products to customers. As I┼č─▒k Ah┼čap, we have started Home Fair events to create a platform to prepare our new year catalogue by bringing our suppliers and customers together to use the common sense. The first year, we used to gather in smaller apartments since people did not get used to such organizations. However, in the last two years people showed such a great interest to our activities which were held in 3 thousand m2 - rooms allocated for  them, that our customers started to show interest to our Home Fair Event, which brings about 30 world's largest companies together, instead of visiting international fairs. As I┼č─▒k Ah┼čap, we have created a strong event with a serious budget by expanding this organization with gala dinner, city tours, and award ceremonies to repay this attention.

How about exports? Would you like to share the problems you had with the exports?

Our firm is following a strategy, which eliminates the distance between the firm and the company not only in home market, but also in foreign market sales since foreign trade is important for us,too. Our factory is working to open up to the world market with import and export departments, and also a professional team in ─░stanbul. We have representative agencies in three different countries besides the ones in ─░stanbul and Gaziantep. Our products, which have been exported to 70 different countries thanks to our growing team mates every year, has become a brand setting the quality standards for several countries. Although unfortunate events in neighboring countries and Middle East have also affected the forest products industry, we keep achieving our goals one by one thanks to our highly developed export network across the world as I┼č─▒k Ah┼čap. When  the third quarter export rates of the sector in 2015 were analyzed, it was revealed that the company's average sales to the close markets such as Iran, Iraq, Georgia, Russia and Azerbaijan showed a decrease by about 30% compared to the previous year. Despite high volatility in exchange rates during the year, we have already increased our export by 45% compared to our last year-end exports as I┼č─▒k Ah┼čap. We are working to offer fast, quality, and reasonable transportation prices to our customers with about 100 self-owned vehicle and truck fleet. We think that Gaziantep's industrialists' transportation costs will decrease when rail transportation has become more profitable, and Iskenderun Port's transaction volume has grown. The efforts of Mr. Eyüp Bart─▒k-Chairman of Gaziantep Chamber of Commerce (GTO), who is also one of the most important figures in this sector, is praiseworthy. 

How the developments in Middle East affect you, our country, and the world economy?

As summarized briefly in your previous question, Middle East seems like a boiling pot, and there are too many uncertainties and instabilities. As you all know, main characteristic problems of our city are doing businesses with only our neighboring countries, not searching for distant markets, and putting debt collection ability in a difficult situation by doing cash on export. However, since this region has become a fire circle during the last few years, this has pushed our industrialists to the distant markets, taught them to diversify their export markets. As a company having dialogues with 70 countries, even only a single -container-order is important for us. In regards with world economy, we take the economic stagnation in China, which is the world's largest raw material consumer, seriously and we closely follow the commodity prices. We listen to what Chinese thinker, Confucius said thousands of years ago, and prefer to follow "Instead of cursing the darkness, light a candle.” Even under these unfortunate conditions, when we look at the year-end- foreign trade numbers, we see that the "CANDLE" we light has lightened us, and we keep growing at speed "LIGHT", which makes us so pleased.

Do you have any final words?

For your magazine that we appeared before, we feel so proud you had an interview with us because of Home Fair 2016 organization. We wish that this chaotic environment will end soon, and there will be peace in Middle East again. Hereby, we send our best regards to your readers, and we wish you success in your broadcasting life.Okunma Sayřsř: 11450


  Yorum Yaz Arkada■řna G÷nder Yazdřr
Habere yorum eklemek išin Řye giri■i yapmanřz gerekmektedir.
▄ye ol       |       ▄ye Giri■i
Sayfayř arkada■řnřza g÷nderebilmeniz išin Řye giri■i yapmanřz gerekmektedir.
▄ye ol       |       ▄ye Giri■i

 Bu habere eklenen yorumlar
Bu haber išin eklenmi■ yorum bulunamadř.

 Di­er Haberler - Ekonomi
 . ┬ôDOMOTEX TURKEY ├ľNEML─░ KATMA DE─×ER SA─×LAYACAK┬ö
 . NTO ─░TALYA PAZARINI KE┼×FE ├çIKTI
 . DOMOTEX Turkey, hal─▒ ├╝reticileri i├žin Avrasya'n─▒n lider ticaret platformu
 . ─░SO 500 F─░RMALARIN HAK ETT─░─×─░ DE─×ER─░ BULMASIDIR
 . KENT─░M─░Z ─░├ç─░N TEM─░Z ├ťRET─░M B├ťY├ťK ├ľNEM TA┼×IYOR
 . ┼×├ľLEN┬ĺDEN 10 M─░LYON EURO┬ĺLUK YATIRIM
 . ┬ôBURSA┬ĺYA H─░ZMET YA─×MURU 2016┬ĺDA DA S├ťRECEK┬ö
 . ┬ô─░DEALLER─░N─░ZDEN VAZGE├çMEY─░N┬ö
 . T├ťRK─░YE DOMOTEX┬ĺE DAMGASINI VURDU
 . KONUKO─×LU┬ĺNDAN GAZ─░ANTEP┬ĺE YEN─░ OSB M├ťJDES─░
 . ┬ôGAZ─░ANTEP┬ĺ─░N KARDE┼× PAZARLARDAK─░ ETK─░S─░ ARTIYOR┬ö
 . ┬ôHUBUBAT ─░HRACATINDA ORTADO─×U B─░R─░NC─░ SIRADA┬ö
 
Köşe Yazarlarř Tüm Yazarlar  
Ortado─ču Business Haber M├╝d├╝r├╝
Metin CARAV
YABANCILARIN KONUT YATIRIMINDA BURSA SEVDASI
Ba┼čyaz─▒
Mustafa OSANMAZ
MET─░N A─×ABEY─░N ARDINDAN...
MEKKE
Timur ├çA─×ATAY
KOLESTEROL ADINDA B─░R YALAN
Ortado─ču Business Suudi Arabistan Temsilcisi
Ahmed Saleh AL HALAB─░
RAMAZAN, NEFİS MUHASEBESİ İÇİN FIRSATTIR
Ortado─ču Business Karadeniz Temsilcisi
Av.Zekai G├ťL
M─░LLET─░M VE M─░LL─░YET─░M ADINA , S─░ZDEN ├ľZ├ťR D─░L─░YORUM.. !
Yorum
Yi─čit BULUT
Ekonomi 'b├╝y├╝k diyalektik' ├╝zerine oturacak!
Yorum
Mehmet BARLAS
Ba┼čar─▒ gibi ba┼čar─▒s─▒zl─▒k da iktidardan sorulur
 
▄cretsiz Seri Ţlanlar

Ţ■ ve eleman ilanlarř
Emlak, otomobil ilanlarř
ANKET Ar■iv 
Sizce T├╝rkiye'nin en b├╝y├╝k sorunu nedir?
     
En Çok Okunan Haberler
Ľ ─░SO 500 F─░RMALARIN HAK ETT─░─×─░ DE─×ER─░ BULMASIDIR (9585)
Ľ DOMOTEX TURKEY┬ĺDE KA┼×M─░R┬ĺE YO─×UN ─░LG─░ (9377)
Ľ T├ťRK─░YE MARKASI OLMA YOLUNDA EM─░N ADIMLARLA ─░LERL─░YORUZ (9200)
Ľ ALTUNKAYA┬ĺYA T─░M┬ĺDEN ─░K─░ ├ľD├ťL B─░RDEN (10709)
Ľ GAZ─░ANTEP┬ĺ─░N ┬ô─░SO 500┬ĺ┬ĺ BA┼×ARISI SEV─░ND─░RD─░ (10085)
Ľ KENT─░M─░Z ─░├ç─░N TEM─░Z ├ťRET─░M B├ťY├ťK ├ľNEM TA┼×IYOR (9500)
Ľ DOMOTEX Turkey, hal─▒ ├╝reticileri i├žin Avrasya'n─▒n lider ticaret platformu (16832)
Ľ GAG─░AD BAYRA─×INI ├ľZDURAK, TEZEL┬ĺE DEVRETT─░ (14201)
Ľ ┬ôDOMOTEX TURKEY ├ľNEML─░ KATMA DE─×ER SA─×LAYACAK┬ö (13907)
Ľ KONUKO─×LU┬ĺNDAN GAZ─░ANTEP┬ĺE YEN─░ OSB M├ťJDES─░ (13751)
Gazeteler
Röportaj
┬ôKadoo─člu, Bitkisel Ya─čda ─░hracat ┼×ampiyonu┬ö

Gaziantep┬ĺte faaliyet g├Âsteren Kadoo─člu'na ihracat ┼čampiyonlu─ču ├Âd├╝l├╝n├╝ Ba┼čbakan Tayyip Erdo─čan takdim etti.
Döviz Kurları
ALIŞ SATIŞ  
 Usd YTL
 Euro YTL
Yararlı Linkler TŘm Linkler 
Gaziantep Valili─či
Ortado─ču business
Gaziantep B├╝y├╝k┼čehir Belediyesi
Gaziantep ┼×ahinbey Belediyesi
Gaziantep ┼×ehitkamil Belediyesi
Gaziantep Sanayi Odas─▒
Gaziantep Ticaret Odas─▒
T├╝m Sanayici ve ─░┼čadamlar─▒ Derne─či ( T├ťMS─░AD )
M├ťS─░AD Gaziantep ┼×ubesi
ORTADO─×U HALICILARI

 © 2009 Gaziantep Eko Haber
       Anasayfa        |       Reklam        |        İletişim        |        Sık Kullanılanlara Ekle        |        Ašılış sayfası yap