+ Üye Ol
? Parola Hatırlat
• DOMOTEX Turkey, halı üreticileri için Avrasya'nın lider ticaret platformu         |       • GAGİAD BAYRAĞINI ÖZDURAK, TEZEL’E DEVRETTİ         |       • KONUKOĞLU’NDAN GAZİANTEP’E YENİ OSB MÜJDESİ         |       • “GAZİANTEP’İN KARDEŞ PAZARLARDAKİ ETKİSİ ARTIYOR”         |       • “DOMOTEX TURKEY ÖNEMLİ KATMA DEĞER SAĞLAYACAK”         |       • “TÜRKİYE, BÜYÜME İÇİN ÖZEL SEKTÖRÜN ÖNÜNÜ AÇMALI”          |       • METİN AĞABEY DUALARLA         |       • “SEKTÖRE 1 MİLYAR DOLARLIK CİRO SAĞLAMAYI HEDEFLİYORUZ”         |       • “HUBUBAT İHRACATINDA ORTADOĞU BİRİNCİ SIRADA”         |       • “MÜSİAD İNANAN BİR AVUÇ İNSANIN ÇABASI İLE KURULDU”         |       • NTO İTALYA PAZARINI KEŞFE ÇIKTI         |       • BAŞKAN GENǒTEN 14 ALTIN ÖNERİ         |       • "BİRLİKTELİK OLURSA ÇARKLAR DAHA HIZLI DÖNER"         |       • RECEP ALTEPE 4'ÜNCÜ KEZ MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ BAŞKANI         |       • SAMSUN CANİK BELEDİYESİNDEN ORTADOĞU BUSINESS’E ÖDÜL         |       
      ANASAYFA             GÜNCEL HABER             POLİTİKA             EKONOMİ             SPOR             YAŞAM             KÜLTÜR & SANAT      
CHP Gaziantep’de Başkan adayı Burhan Cahit Bingöl
19 Şubat 2013

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde, hangi isimlerin belediyelere talip olacağı kulislerde konuşulmaya başlandı. Şahin Pamuk Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Cahit Bingöl ise Gaziantep CHP’den Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına aday olduğunu ilk açıklayan isim oldu.

Uzun zamandır siyasi kulislerde ismi CHP Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olarak geçen Sanayici İş Adamı Burhan Cahit Bingöl adaylık konusundaki iddiaları doğrulayarak 2014 Mart ayı içerisinde yapılacak olan yerel yönetimler seçiminde Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı için CHP’den aday adayı olacağını ifade etti.

“HALKIMA HİZMET ETMEK İSTİYORUM”
Yerel seçimlerde CHP’de belediye başkan adaylığını bir görev ve sorumluluk olarak gören Bingöl, uzun yıllar parti ve ülke yönetimlerinde bulunan 68 kuşağının artık kenara çekilmesini, kendisi gibi 78 kuşağı insanların önünü açılarak görevi devretme zamanı geldiğine dikkat çekti. Bingöl Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olmak istediğini belirterek “Eğer Cumhuriyet Halk Partisi bu göreve beni layık görürse Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanmak ve halkımıza hizmet etmek istiyorum” dedi.

“GECİKMELİ ADAY SÜRECİ CHP’YE ZARAR VERİR”
Seçimlere yaklaşık bir yıl olmasına rağmen aday adaylığını erken açıklamasının nedenini gecikmeli bir adaylık sürecinin CHP’ye zarar vereceğini ifade eden Burhan Cahit Bingöl “ Gecikmeli bir adaylık sürecinin CHP ye zarar vereceğini düşünüyorum. Ancak erken bir zamanda adayların ortaya çıkacağını ve bu sürecinde erken başlayacağını düşünüyorum. Bu nedenle kısa zamanda bir aday tespiti ve erken zamanda seçim şartı verilmesini böylece insanların doğruyu, yanlışı ayırt etmesini adayını tanıması en doğal hakkıdır. Ayrıca, kimse oturduğu yerde gel bize belediye başkan adayı ol, çalış, sen iyi adamsın demez. Ben görev alacağım, çalışacağım, emek vereceğim, fayda sağlayacağım diyen insanlar projeleri ile erkenden ortaya çıkıp bu görevleri üstlenmesi lazım.  Yerel örgütler henüz aday belirleme sürecine girmiş değiller ama seçime hazırlar. Çalışmalarını şuan için yeterli buluyorum ilerde tempolarını artırmaları gerekir. Bu süreçte herkese görev düşüyor. Bu bir ekip işidir. Birlik beraberlik içinde kavgasız, gürültüsüz, aday ve aday adayları birlikte barışık, sevgi ile kucaklaşan, bilimsel gerçeklik altında terleyerek, bir kampanya başlatmaları benim kişisel fikrimdir” şeklinde konuştu.

“HER TÜRLÜ YARIŞA VARIM”
CHP’nin aday belirleme sürecindeki uygulanacak her türlü yarışa hazır olduğunu da ifade eden Burhan Cahit Bingöl “ Ben her türlü aday belirleme yarışında varım. Tüzükte üç tane yöntem vardır, hangisi olursa olsun ben adayım. Ancak seçim kanununa göre, eğer hakim huzurunda ön seçim yapılacaksa ki o da son aylara yakın yapılacaktır. Fakat bir taraftan erken belirleyelim deyip, diğer taraftan ön seçim yapalım deyip yada temayül yoklamaları ile kendi içimizde adayımızı belirlersek ve onun ismini deklere edip çalışmaya ekip halinde başlarsak, seçim kanununa uygun yapmış olur ve bir yıl önceden de adayımızı belirlemiş oluruz ki, aday şehirlerde ekiple birlikte her yere ulaşsın, projelerini anlatsın ve kendini anlatsın. Küslük varsa da küsenler ile barışabilsin.” dedi.

“BİR 78 KUŞAĞI OLARAK BENDE GÖREV ALMAK İSTİYORUM”
Türkiye’de yönetimde uzun yıllardır 68 kuşağının görev aldığını ve görev sırasının 78 kuşağına geldiğini de sözlerine ekleyen CHP Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Burhan Cahit Bingöl “Görev sırası artık 78 kuşağına gelmiştir. Ülkeyi yıllardır 68 kuşağı insanlar yönetiyor, onlarda kendilerini bilirler. Ben 78 kuşağıyım ve diyorum ki artık bu kuşak insanları görevi teslim almalıdır. Bir 78 kuşağı olarak ben de görev almak istiyorum. Türkiye’yi artık 78 kuşağı insanlar yönetmelidir diyorum. Bu ısrarım Gaziantep içinde geçerlidir” dedi. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı için CHP’den aday adayı olduğunu açıklayan Burhan Cahit Bingöl uzun bir süredir gerekli bütün  hazırlıklarını yaptığını da sözlerine ekledi.

“ÇALIŞARAK BURALARA GELDİM, ÇALIŞARAK DA KAZANIRIM”
Kesin adaylığının açıklanmasının ardından çalışarak seçimlere kazanacağını da sözlerine ekleyen Bingöl konuşmasına şöyle devam etti, “CHP Genel Merkezi beni aday olarak gösterirse seçimleri kazanacağıma kesin gözüyle bakıyorum. Ben çalışarak dişimle tırnağımla buralara geldim. Bundan sonrada çalışarak Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı olurum. Bunun ne cesaretle, ne delikanlılıkla, ne yarışmacı kişilikle bir alakası var. Doğru insanlar doğru şeyler yapmaya niyet eder ve her zaman kazanır.

“TÜRKİYE’DE SOLCULUK ZOR”
Türkiye’de solculuk zor bir iştir. Ama bir o kadarda insancıl olduğunu biliyorum. Ben insan sevgisiyle yoğurulmuş önce insan diyen biriyim. Birinin bana görev vermesini beklemek yerine talip olurum.

“DAHA İYİSİNİ YAPACAĞIM”
Şehrimiz için hayallerim var. Beklentilerim var. Projelerim var. Kesin aday olduktan sonra bu projelerimi ve hayallerimi kamuoyu ile paylaşacağım. Adaylık sürecimde çevremden hep pozitif tepkiler aldım. Halktan birisi olarak halkın nabzını tuttum. Kimin nerede neyi ihtiyacı var bunun farkındayım. Önceki belediye başkanlarıyla ilgili söyleyecek bir şeyim yok. Fakat yapılanlardan daha iyisini yapacağıma eminim.

“EKONOMİ ZANNEDİLEN KADAR İYİ DEĞİL”
Şu anki siyasi ortam bize her şeyi güllük gülistanlık gösteriyor. Fakat bunun  böyle olmadığını biliyoruz. Ekonomimiz ısrarla iyi diyorlar ve övüyorlar. Şu anda kaynağı belli olmayan bir sıcak para akımı yaşanıyor. Bu para ülkemize nereden geliyor, neye karşılık geliyor bilinmiyor. Bu akan para yarın ters bir durumda çekilirse ülkemiz bunun altından nasıl kalkacak.

“SURİYE PAMUĞU SEKTÖRÜ ÖLDÜRDÜ”
30 Yıldır pamukçuluk yapıyorum şu anda Türkiye’nin en büyük pamuk üreticisi ve tedarikçisi olarak sektörün önde gelenleri arasındayım. Bu zamana kadar böyle bir olaya şahit olmadım. Suriye’den getirilen pamuklar savaş ganimeti olarak sayıldı. Oradan buraya yasadışı olarak getirildi. Türkiye’de ki onlarca pamukçu elinde ki pamuğu satamıyor, gün geçtikçe zarar ediyor. Hal böyleyken bu pamuklar ülkeye neden sokulur merak ediyorum.

BURHAN CAHİT BİNGÖL KİMDİR ?
1962 yılında Siirt'te doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini babasının memuriyeti dolayısıyla Gaziantep'te tamamladı, daha sonra iktisat bölümünde lisans yaptı.
1984 yılında pamuk ile tanıştı ve uzun süre pamuk sektöründe çeşitli kademelerde yönetici olarak çalıştı.
Türkiye'de pamuk standartlarının olumlu yönde gelişmesi için yapılan çalışmalara ciddi katkılarda bulundu.
1995 yılından sonra tohum ve tohumculuğun gelişmesine öncülük yaptı. Pamuğun uluslararası ticaret standardı ile ilgili 20'ye yakın yayını çıktı.
Türkiye'de pamukta makineli hasadın öncülerindendir. İlk demonstrasyonunu, Sanko Holding Pure Cotton Genel Müdürü iken yaptı. Konusunda her zaman yüksek teknolojinin takipçisi ve uygulayıcısı oldu.
2009 yılına kadar çeşitli firmalarda profesyonel yönetici olarak çalışan Burhan Cahit Bingöl, ilk olarak Sanko Holding’in 35 bin m2 alana kurulu olan en büyük fabrikalarından birini kiraladı. Şahin Pamuk Enerji olarak, faaliyetlerine devam ederken, Türkiye’nin en büyük pamukçusu oldu. Bu gün itibariyle ŞAHİN PAMUK ENREJİ Türkiye’nin en büyük pamuk alıcısı ve tedarikçisi.
Cahit Bingöl, bu sektörde tarladaki işçiden, mağazadaki tezgahtara kadar herkesle Cahit Bingöl, çocukluk hayali uçma arzusunu, bugün kendi gayreti ve imkanları ile uçuş eğitimi alarak gerçekleştirdi. PPL Lisansı ile uçak kullanabiliyor.Okunma Sayısı: 11551


  Yorum Yaz Arkadaşına Gönder Yazdır
Habere yorum eklemek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Üye ol       |       Üye Girişi
Sayfayı arkadaşınıza gönderebilmeniz için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Üye ol       |       Üye Girişi

 Bu habere eklenen yorumlar
Bu haber için eklenmiş yorum bulunamadı.

 Diğer Haberler - Politika
 . RECEP ALTEPE 4'ÜNCÜ KEZ MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ BAŞKANI
 . “DÜNYA İLE YARIŞAN BİR TÜRKİYE VAR”
 . Alevilerin CHP'ye tepkisi dinmek bilmiyor
 . "Önemli olan sorunlara kalıcı çözüm üretmektir"
 . Gaziantep sağlıklı çevre için İsveçle işbirliği yapacak
 . Şahinbey Belediyesi meslek sahibi yapıyor
 . Gaziantep Şahinbeyde üç bölgede kentsel dönüşüm başlayacak
 . Gaziantep Şahinbey'e güzel hizmetler yapılıyor
 . ‘En kötü günlerimizde bile Avrupalı idik’
 . Gaziantep'e yapılan raylı sistem yüzde 100 yanlıştır
 . Demokrasinin olmazsa olması muhalefet
 . GGC'ye ziyaretler devam ediyor
 
Köşe Yazarları Tüm Yazarlar  
Ortadoğu Business Haber Müdürü
Metin CARAV
YABANCILARIN KONUT YATIRIMINDA BURSA SEVDASI
Başyazı
Mustafa OSANMAZ
METİN AĞABEYİN ARDINDAN...
MEKKE
Timur ÇAĞATAY
KOLESTEROL ADINDA BİR YALAN
Ortadoğu Business Suudi Arabistan Temsilcisi
Ahmed Saleh AL HALABİ
RAMAZAN, NEFİS MUHASEBESİ İÇİN FIRSATTIR
Ortadoğu Business Karadeniz Temsilcisi
Av.Zekai GÜL
MİLLETİM VE MİLLİYETİM ADINA , SİZDEN ÖZÜR DİLİYORUM.. !
Yorum
Yiğit BULUT
Ekonomi 'büyük diyalektik' üzerine oturacak!
Yorum
Mehmet BARLAS
Başarı gibi başarısızlık da iktidardan sorulur
 
Ücretsiz Seri İlanlar

İş ve eleman ilanları
Emlak, otomobil ilanları
ANKET Arşiv 
Sizce Türkiye'nin en büyük sorunu nedir?
     
En Çok Okunan Haberler
• İSO 500 FİRMALARIN HAK ETTİĞİ DEĞERİ BULMASIDIR (5510)
• TÜRKİYE MARKASI OLMA YOLUNDA EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ (5402)
• DOMOTEX TURKEY’DE KAŞMİR’E YOĞUN İLGİ (5267)
• ALTUNKAYA’YA TİM’DEN İKİ ÖDÜL BİRDEN (6551)
• GAZİANTEP’İN “İSO 500’’ BAŞARISI SEVİNDİRDİ (5732)
• KENTİMİZ İÇİN TEMİZ ÜRETİM BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR (5552)
• DOMOTEX Turkey, halı üreticileri için Avrasya'nın lider ticaret platformu (9482)
• ÖZ İKİZLER BAKLAVA ŞEHRİNE KÜNEFEYİ SEVDİRDİ (6809)
• GAGİAD BAYRAĞINI ÖZDURAK, TEZEL’E DEVRETTİ (6641)
• KONUKOĞLU’NDAN GAZİANTEP’E YENİ OSB MÜJDESİ (6323)
Gazeteler
Röportaj
“Kadooğlu, Bitkisel Yağda İhracat Şampiyonu”

Gaziantep’te faaliyet gösteren Kadooğlu'na ihracat şampiyonluğu ödülünü Başbakan Tayyip Erdoğan takdim etti.
Döviz Kurları
ALIŞ SATIŞ  
 Usd YTL
 Euro YTL
Yararlı Linkler Tüm Linkler 
Gaziantep Valiliği
Ortadoğu business
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi
Gaziantep Şahinbey Belediyesi
Gaziantep Şehitkamil Belediyesi
Gaziantep Sanayi Odası
Gaziantep Ticaret Odası
Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği ( TÜMSİAD )
MÜSİAD Gaziantep Şubesi
ORTADOĞU HALICILARI

 © 2009 Gaziantep Eko Haber
       Anasayfa        |       Reklam        |        İletişim        |        Sık Kullanılanlara Ekle        |        Açılış sayfası yap